KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell / blandteknik 13462094
*
nr 1346 2094
Stig Fyring
(1934-2015), Sverige
Akvarell / blandteknik, Signerad, Hammarby IP. Bladets mått: 67x70cm, oramat löst blad
Stig Fyring, svensk bildkonstnär född 1934, död 2015.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
fredag 11 september 2020
kl 08:27:30
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik hammarby ip oramat löst blad stig fyring svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
3383 Akvarell
Signerad Robert, Motiv från Piazza San Marco, Vene..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52
*
Stig Fyring
Stig Fyring, svensk bildkonstnär född 1934, död 2015.
nr 1346 2094
Stig Fyring
(1934-2015), Sverige
Akvarell / blandteknik, Signerad, Hammarby IP. Bladets mått: 67x70cm, oramat löst blad
Stig Fyring, svensk bildkonstnär född 1934, död 2015.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
fredag 11 september 2020 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik hammarby ip oramat löst blad stig fyring svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
3383 Akvarell
Signerad Robert, Motiv från Piazza San Marco, Vene..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52